S.S.S

Bir web sitesinin fiyatı genellikle oluşturulacak olan içerik, sayfa sayısı, kodlama yapısına, kaç dil sürümü olacağı, domain hosting hizmeti olup olmayacağına, SSL istenilmesine, site için istenen ekstra özelliklere, eklentilere ve daha birçok kritere göre gün hesabı yapılarak hesaplanmaktadır.

Bu daha çok yapılan projeye, istenilen ve talep edilen tasarımlara göre değişkenlik göstermektedir. Standart bir Kurumsal Web Tasarım çalışması yaklaşık 2-3 hafta içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu süre içerisinde; Web Sitesi Tasarım, Site Yönetim Paneli ve Mobil uyumlu sürüm çalışması da yapılmaktadır. Tabii ki her proje aynı değildir. Bazı projeler kapsamı gereği 1-3 ay arası sürmektedir.

Günümüz de “Responsive” yani Mobil uyumlu olmayan web sitelerinin trafik çekme olanakları çok azdır. Artık hemen hemen tüm işlerimizi cep telefonları üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Bu sebeple artık tüm web projelerimizi, Responsive yani Mobil uyumlu olarak gerçekleştirmekteyiz. Tüm web projelerimiz de standart olarak mobil uyumluluk testlerini yaparak projelerimizi teslim etmekteyiz.

Genellikle tüm projelerimizi dinamik yapıda hazırlamayı tercih ediyoruz. Bu durum doğal olarak “Site Yönetim Paneli” gereksinimini doğurmaktadır. Bu sayede müşterilerimiz kendi web sitelerinde kendi istedikleri güncellemeleri, istedikleri anda uygulama imkanı bulabiliyor. Proje tesliminde tüm müşterilerimize Site Yönetim Paneli kullanma eğitimi veriyoruz. Daha sonra da destek hizmetlerimiz devam ediyor. Eğer ki müşterimiz web sitesi ile güncellemeleri bizim takip etmemizi isterse o şekilde de desteğimizi de sürdürüyoruz.

Kesinlikle, web projelerimizi özellikle Google tarafından belirlenen Arama Motoru Optimizasyonu kriterlerine göre hazırlamaktayız. Ayrıca SEO hizmeti de verdiğimiz için web projelerimizi hazırlarken SEO departmanımız ile fikir alışverişinde bulunarak, işbirliği içerisinde projelerimizi yürütüyoruz. Böylelikle müşterilerimiz istedikleri SEO çalışmasını rahatlıkla uygulayabiliyor ve arama sonuçlarında üst sıraları hedefleyebiliyorlar.

Tüm projelerimiz kendi yazılımcılarımız tarafından kodlanmaktadır. Böylelikle tüm projelerimiz daha güvenli, daha esnek ve tamamen bizim kontrolümüz altında ilerlemektedir. Piyasa da bulunan wordpress gibi hazır altyapıları kesinlikle kullanmıyoruz. Site Yönetim Paneli (admin paneli), web arayüzü ve projeye göre değişkenlik gösteren tüm teknolojiler (randevu formu gibi) tamamen kendi çalışmalarımızın ürünüdür.

Web Agency olarak aynı zamanda Microsoft Çözüm Ortağıyız. Bu nedenle daha çok Microsoft tabanlı yani .NET Framework altyapısı ile çalışan teknolojileri kullanmaktayız. Veri için MSSQL, Kodlama için C# kodlama dili, Asp.Net, MVC 5.0, .Net Core, .Net Standart, HTML5, CSS3, Bootstrap, JQuery, Java Script, AMP, PWA gibi projenin ihtiyacına göre farklı teknolojiler kullanılmaktadır. Tasarım için ise Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator kullanmaktayız. Tabii ki tüm projeler aynı olmamakta, projenin ihtiyacına yönelik olarak farklı teknolojiler de kullanılabilmektedir.

Sunucu (hosting) ve domain (alan adı) tescil hizmetleri veriyoruz. Proje de istenilen duruma göre yıllık ya da birkaç yıllık olarak yapılabiliyor. Süre dolum riskine karşı gerekli takibi sağlayarak sizlere durumla ilgili bilgi vererek gerekli uzatma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Web projelerimizi hayata geçirirken User Experience (UX) yani kullanıcı deneyimi açısından; kullanımı rahat, anlaşılır ve basit olmasına dikkat ediyoruz. Bu hassasiyeti tüm User Interface (UI) yani kullanıcı ara yüzlerinde (CMS, Formlar vs. gibi) uyguluyoruz. Kullanılan görsellerin kaliteli ve iyi çözünürlükte olmasına, Arama Motoru Optimizasyonları (SEO) için Site İçi Backlink çalışması, içeriklerin kaliteli ve ilgili olmasına dikkat ediyoruz. Bu bağlamda W3C standartları ve SEO için çeşitli analizler uyguluyor ve çıkan sonuçlara göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sürecin başlangıcında sizlerle bir araya gelerek; isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı belirlemeye ve sizleri tanımaya çalışacağız. Varsa eski web sitenizi kontrol edeceğiz. Sürecin başlangıcı bu anlamda çok önemlidir. Çünkü doğru tespitler site yapımının daha doğru ve daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

Daha sonra “Demo Web Site” için sizlerden kullanılacak materyalleri (logo, görsel ve içerik) temin edeceğiz. Bilgi amaçlı sektörel analizlerden sonra Demo Web Site için kullanıcı arayüzü tasarımlarına başlanır. Yapılan taslak çalışma sizlere sunulur. Üzerinde mutabık kalındıktan sonra proje için alt sayfaların tasarımları da çalışılmaya başlanır. Alt sayfaların onayı için sizlere sunulur. Onay alındıktan sonra ui & ux, backend ve frontend kodlamaları başlar.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Mobil uyumlu versiyon (Responsive) süreçte takip eden uygulamalardır. İşlemler bittikten sonra proje onay için sizlere sunulur. Proje üzerinde mutabık kalındıktan sonra tüm analizleri gerçekleştirip test yapıldıktan sonra yayına alınır. Mail ayarları, Google ve harita kaydı için işlemler gerçekleştirilir. Server desteği istenirse proje sunucularımızdan yayına çıkarılır.